AMY REED

• Jméno a příjmení: Amy Reed
  • Student: Čtvrtý ročník
  • FC: Maricar Reyes

Díky svému otci je Amy velmi sportovně založený typ. Ráda tráví veškerý volný čas v přírodě. K jejím oblíbeným činnostem patří lezení na skály, jízda na koni nebo na kole, plavání, běhání, atd. Miluje adrenalin, ať už je to kvůli extrémním výškám, nebezpečným situacím nebo zkrátka vysoké rychlosti. V 8 letech jezdila už bez problémů na koni, v 10 letech skákala poprvé padákem, ve 12 se poprvé potápěla do kilometrové hloubky a v 15 vylezla se svým otcem na Everest. Odvaha jí tedy rozhodně nechybí. Je těžký realista. Všechno vidí prostě tak, jak to je. Pro ní neexistuje jenom čistě bílá nebo černá. Vždycky je to šedá. Proto nevěří ani v žádný osud, pravou lásku nebo božstvo, a to včetně bohyně Nyx. Přijde jí to prostě jako jeden velký nesmysl.

Její ambice jsou také celkem vysoké. Jednoho dne by ráda procestovala celý svět, napsala svůj cestopis a fotila úžasné fotky přírody. Už teď si vede deníček o svých cestách doplněný o fotky. Většinu času jí uvidíte ve sportovním nebo pohodlném o číslo větším oblečení. Na jejím krku neustále visí zlatý přívěšek s motýlkem a na na svých zádech, přesněji na levé lopatce má vytetovaného kolibříka. Své vlasy si vždy zachovavá krátké a proto si jí možná nejednou někdo spletl s chlapcem. Dále jí taky velmi zajímá astrologie a znamení zvěrokruhu. Věří, že konstelace hvězd, fáze měsíce a roční doba neustále ovlivňují naše životy.

Amy vyrůstala jen se svým otcem v Austrálii. Ač byl její otec celkem dost známý a časově vytížený právník a spisovatel, svojí dcerku stavěl vždycky na první místo. Každý víkend si udělali nějaký ten společný výlet například k vodě, stanovat do lesa nebo lézt po skalách. Amy byla tedy zvyklá spát venku nebo ve stanu. Bylo to pro ni lepší než trávit svůj čas ve městě. Jednoho dne se jí ale život obrátil vzhůru nohama. Její otec byl nařčen za plagiátorství jedné ze svých knih. Byla mu tedy odebrána jeho právnická licence a jeho knihy se přestaly prodávat. Upadl do hlubokých depresí. Tehdy ho Amy našla ve vaně s podřezanou rukou. Stihla zavolat záchranku. Doktoři mu sice zachránili život, ale byl již v hlubokém kóma, podle doktorů zřejmě do konce svého života. Nechala ho tedy převést do USA, v naději, že by snad zdejší zdravotnictví mohlo být schopné jejího otce vysvobodit z hlubokého spánku. Nastoupila tam i na místní školu, aby to neměla do nemocnice, kam ho umístili, tak daleko.

• Bojí se jehel a uzavřených prostorů. Tedy úzké skalní průrvy a jeskyně jí nevadí. Spíše výtahy a kabinky.
  • I když je školní rok, neodpustí si cestování. Čas od času se tedy sbalí a vyrazí si pryč na prodloužený víkend.
  • Neexistuje jídlo, které by nesnědla nebo nechtěla ochutnat.
  • Peníze na své cesty si vydělává buď jako barmanka nebo modelka v jedné z agentur, se kterými má podepsanou smlouvu.